Đurđevac (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Koprivnica-KriževciKroaci.

Đurđevac
—  Qytet  —
Pamje nga Gjurgjevac

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Koprivnica-Križevci
Statistika dhe Territori
Koordinatat 46.04°0′0″V 17.07°0′0″L / 46.04000°V 17.07000°L / 46.04000; 17.07000 (Đurđevac)Koordinatat: 46.04°0′0″V 17.07°0′0″L / 46.04000°V 17.07000°L / 46.04000; 17.07000 (Đurđevac)
Popullsia 6.351 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Đurđevac is located in Kroacia
Đurđevac
Đurđevac

DemografiaRedakto

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 6351 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 6378 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 6616 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -0.42%[2].

Projekte të tjeraRedakto

ReferimeRedakto

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 27 tetor 2012. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Koprivnica-Križevci