Goričan (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë MeđimurjeKroaci.

Goričan
Gorican12Chorvatsko1.JPG
Popullsia
 • Gjithsej2.824

DemografiaRedakto

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 2824 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 2851 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 3148 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -0.95%[2].

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Goričan – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

ReferimeRedakto

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 27 tetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Međimurje