Grubišno Polje (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Bjelovar-BilogoraKroaci.

Grubišno Polje
—  Qytet  —
Pamje nga Grubishno Pole

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Bjelovar-Bilogora
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.7°0′0″V 17.17°0′0″L / 45.70000°V 17.17000°L / 45.70000; 17.17000 (Grubišno Polje)Koordinatat: 45.7°0′0″V 17.17°0′0″L / 45.70000°V 17.17000°L / 45.70000; 17.17000 (Grubišno Polje)
Popullsia 2.862 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Grubišno Polje is located in Kroacia
Grubišno Polje
Grubišno Polje

DemografiaRedakto

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 2862 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 2890 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 3171 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -0.97%[2].

Projekte të tjeraRedakto

ReferimeRedakto

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Bjelovar-Bilogora