Halsua (finlandisht: [Halsuan kunta] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Qendrore.

Halsua
Halsuan kunta
Komunë
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.halsua.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Halsua – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale