Hardinxveld-Giessendam është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 19.35 km² dhe popullsi 17500 banorë[1]. Neder-Hardinxveld është kryeqendra e komunës.

Hardinxveld-Giessendam
Flamuri i Hardinxveld-Giessendam
Stema zyrtare e Hardinxveld-Giessendam
Popullsia
 • Gjithsej17.500
Faqja zyrtarewww.hardinxveld-giessendam.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto