Harenkarspel është një komunë në provincën Holanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 54.83 km² dhe popullsi 16076 banorë[2]. Tuitjenhorn është kryeqendra e komunës.

Harenkarspel
Flamuri i Harenkarspel
Stema zyrtare e Harenkarspel
Popullsia
 • Total16.076
Faqja zyrtarewww.harenkarspel.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.
  2. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto