Hedmark është një qarkrajonin ØstlandetNorvegji. Qarku ka një sipërfaqe 27399.72 km² dhe popullsi 192680 banorë[1].

Hedmark
Flamuri i Hedmark
Stema zyrtare e Hedmark
Popullsia
 • Gjithsej192.680
Faqja zyrtarewww.hedmark.org

Referime Redakto

Projekte të tjera Redakto

  •   Commons: Hedmark – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme Redakto