Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Hellendoorn (kthjellim).


Hellendoorn është një komunë në provincën OverijsselHolandë me sipërfaqe 139.03 km² dhe popullsi 35784 banorë[1]. Nijverdal është kryeqendra e komunës.

Hellendoorn
—  komuna  —
stema_figuraHellendoorn vlag.svg
Pamje nga Hellendoorn

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Overijssel – stema Overijssel
Kryeqëndra Nijverdal
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°23′19″V 6°26′59″L / 52.388487°V 6.449661°L / 52.388487; 6.449661 (Hellendoorn)Koordinatat: 52°23′19″V 6°26′59″L / 52.388487°V 6.449661°L / 52.388487; 6.449661 (Hellendoorn)
Sipërfaqja 139,03 km2
Popullsia 35.784 banorë 2010
Dendësia 257,38 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0546, 0548
Kodi Postar 7440-7449, 7683, 7687-7689
Kodi statistikor 0163
Vendndodhja
Nijverdal is located in Hollandë
Nijverdal
Nijverdal
Hellendoorn – harta_foto
www.hellendoorn.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Overijssel