Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Helmond (kthjellim).


Helmond është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 54.56 km² dhe popullsi 88617 banorë[1]. Helmond është kryeqendra e komunës.

Helmond
—  komuna  —
stema_figuraHelmond vlag.svg
Pamje nga Helmond

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Helmond
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°28′40″V 5°39′10″L / 51.4777°V 5.65277°L / 51.4777; 5.65277 (Helmond)Koordinatat: 51°28′40″V 5°39′10″L / 51.4777°V 5.65277°L / 51.4777; 5.65277 (Helmond)
Sipërfaqja 54,56 km2
Popullsia 88.617 banorë 1 prill 2011
Dendësia 1.624,21 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0492
Kodi Postar 5700-5709
Kodi statistikor 0794
Vendndodhja
Helmond is located in Hollandë
Helmond
Helmond
Helmond – harta_foto
www.helmond.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto