Icod de los Vinos

komunë në Spanjë

Icod de los Vinos është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tenerife, të provincës Tenerife, në Ishujt Kanare. Icod de los Vinos ka 23092 Instituto Canario de Estadística banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 95.9 km2.

Icod de los Vinos
Drago Milenario
Drago Milenario
Stema zyrtare e Icod de los Vinos
Popullsia
 • Gjithsej23.092 Instituto Canario de Estadística
Faqja zyrtare[[1] www.icoddelosvinos.es/%20http://www.icoddelosvinos.es]]

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Coordinates: 28°21′N 16°42′W / 28.350°N 16.700°W / 28.350; -16.700