Iqaluit

kryeqendër territoriale në Nunavut, Kanada

Iqaluit është një qytet (city) në Provincën Nunavut, Kanada. Komuna ka një sipërfaqe 52.3 km² dhe popullsi 6184 banorë.[1]

Iqaluit
qytet (city)
Popullsia
 • Gjithsej6.184
Faqja zyrtarewww.city.iqaluit.nu.ca/

Referime Redakto

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera Redakto

  •   Commons: Iqaluit – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme Redakto

Stampa:Ndarja administrative në Nunavut