Isokyrö (finlandisht: [Isokyrön kunta] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia.

Isokyrö
Isokyrön kunta
Komunë
Kisha Isokyrö
Kisha Isokyrö
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Popullsia
 • Gjithsej4.831[1]
Faqja zyrtarewww.isokyro.fi

Referime Redakto

  1. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali më 11 korrik 2015. Marrë më 5 janar 2016.
  2. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.

Lidhje të jashtme Redakto

  Commons: Isokyrö – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale