Jazhincë është një vendbanim në komunën e Shtërpcës, Kosovë.

Jazhincë
Fshat
Vendndodhja
Jazhincë is located in Kosova
Jazhincë
Jazhincë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Shtërpcë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Siriniq
Lartësia 1044 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 12′ 59″ Veri

20° 58′ 19″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto