FK Shënkolli (emri i plotë Futbol Klub Shënkolli) është një klub futbolli bazuar në ShënkollShqipëri. FK Shënkolli mer pjesë në Kategoria e Parë.

KF Shënkolli
Pseudonimi(et)Legjenda bardhë dhe blu, Shënkolli
Themeluar2011
StadiumiStadiumi "Kastrioti"
Kapaciteti10.000 vende
LigaKategoria e Parë
2017-20187
UebfaqjaUebfaqja e klubit
Home colours
Away colours

HistoriaRedakto

Klubi u themelua në vitin 2011.

LojtarëtRedakto

Nr. Kombësia Poz. Lojtari
2   Mb Agustin Mashi (Kapiteni)
3   Mb Taulant Frroku
8   Mb Anxhelo Isaraj
10   Mb Serxhio Çeka
11   Mb Ruben Danaj
12   Pt Rinev Danaj
17   Mf Hysen Hidri
18   Mf Kristian Pjetri
Nr. Kombësia Poz. Lojtari
19   Sm Ermal Mata
23   Sm Ndue Marku
25   Mb Kristian Çeku
1   Pt Erion Sumaj
17   Mf Amarildo Keqira
9   Mb Sandroel Limani
15   Mf Pjetër Lekaj
24   Mf Aurel Ndreshaj

StadiumiRedakto

Lojra shtëpi janë luajtur në Stadiumi Kastrioti, ndërtesa, me një kapacitet prej 6.500 spektatorë.