Kantoni Bidache

kanton në Francë


Kantoni Bidache (frëngjisht: Canton de Bidache) është një kantondepartamentin Pyrénées-Atlantiques, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bidache. Ka sipërfaqe 162km2 dhe popullsi 5444 banorë.

Kantoni Bidache
Canton de Bidache
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Arrondissement Bayonne
Kryeqëndra Bidache
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 162 km2
Popullsia 5.444 banorë 2009
Dendësia 33,6 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6409
Kantoni Bidache – harta_foto

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Bidache aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto