Kantoni L'Argentière-la-Bessée

kanton në Francë

Kantoni L'Argentière-la-Bessée (frëngjisht: Canton de L'Argentière-la-Bessée) është një kantondepartamentin Hautes-Alpes, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është L'Argentière-la-Bessée. Ka sipërfaqe 462.84km2 dhe popullsi 5912 banorë.

Kantoni L'Argentière-la-Bessée
kanton
Popullsia
 • Gjithsej5.912

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni L'Argentière-la-Bessée aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

  • 2011-2014 - Pierre Denis

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto