Kantoni Montaner

kanton në Francë

Kantoni Montaner (frëngjisht: Canton de Montaner) është një kantondepartamentin Pyrénées-Atlantiques, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montaner. Ka sipërfaqe 107km2 dhe popullsi 2536 banorë.

Kantoni Montaner
kanton
Popullsia
 • Gjithsej2.536

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Montaner aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto