Kantoni Pouzauges

kanton në Francë


Kantoni Pouzauges (frëngjisht: Canton de Pouzauges) është një kantondepartamentin Vendée, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Pouzauges. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 21883 banorë.

Kantoni Pouzauges
Canton de Pouzauges
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Vendée
Arrondissement Fontenay-le-Comte
Kryeqëndra Pouzauges
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 21.883 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Pouzauges aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto