Karvia (finlandisht: Karvian kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Satakunta.

Karvia
Karvian kunta
Komunë
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Vendndodhja e Karvia në Finlandë
Vendndodhja e Karvia në Finlandë
Faqja zyrtarewww.karvia.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto