Kategoria:Disiplinë akademike

Wiki WikiFjalori: Disiplinë akademike – shfletoni më shumë në fjalorin e lirë
2rightarrow (Nuvola colors).svg Artikulli kryesor për këtë kategori është Disiplina (akademi).


Disiplina akademike, ose fusha e studimit, është një degë e njohurisë që mësohet dhe hulumtohet në nivelin kolegj ose universitar. Disiplinat janë definuar (pjesërisht) dhe njihen nga revistat akademike në të cilat botohen hulumtimet, dhe shoqëritë e mësuara dhe departamentet akademike ose fakultetet në të cilat u përkasin praktikuesit e tyre.

Nënkategoritë

Kjo kategori ka vetëm këtë nën-kategori.

(k) = Kategoria / (f) = Faqe

Sh

Faqet në kategorinë "Disiplinë akademike"

Kjo kategori ka 7 faqe nga 7 gjithësej.