Keanu Reeves (Keanu Charles Reeves lindi më 2 shtator 1964Bejrut, Liban) është një aktor dhe muzikant (basist) nga Kanadaja.

Ai ndoshta njihet me emrin Neo nga filmi The Matrix dhe gjithashtu për rolet e tij ne filmin Speed dhe komeditë Bill & Ted's Excellent Adventure john wick 3 . Gjithashtu është anëtar i grupit Dogstar, gjatë viteve 1990, si një basist.

Lidhje të jashtmeRedakto

Keanu Reeves at IMDb


  Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.