Keita Endo

futbollist japonez

Keita Endo (遠藤 渓太 Endo Keita?, lindur më 22 Nëntor 1997) është një futbollist japonez.

Keita Endo
Të dhënat personale
Emri i plotëKeita Endo
Data e lindjes (1997-11-22) 22 Nëntor, 1997 (23 vjeç)
Vendi i lindjesKanagawa, Japonia
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualYokohama F. Marinos
Numri11
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2016–Yokohama F. Marinos97(11)
Ekipi kombëtar
2019–Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.[1]

StatistikatRedakto

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2019 2 0
Gjithsej 2 0

ReferimetRedakto