Kisha e Shën Mërisë (Maliçan, Sarandë)

Disambig.svg Ky artikull ka lidhje me Kishën e Shën Mërisë në Maliçan, Sarandë. Për artikuj të ngjashëm kliko këtu.

Koordinatat: 39°48′56″V 20°13′46″L / 39.81556°V 20.22944°L / 39.81556; 20.22944

Kisha e Shën MërisëMaliçanSarandës, është një kishë me vlera unikale dhe mban statusin monument kulture që nga viti 1970.

Kisha e Shën Mërisë në Maliçan, Sarandë

BurimetRedakto

Shiko edheRedakto