Kitee (finlandisht: Kiteen kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Lindore, dhe është pjesë e rajonit Karelia Veriore.

Kitee
Kiteen kaupunki
Qytet
Kisha e Kitee
Kisha e Kitee
Official seal of {{{official_name}}}
Websitewww.kitee.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto