Kloteni është qytet i distriktit Bülach në kantonin e Zürich, në Zvicër.

Kloteni
Qytet
noform
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Zvicra
Qarku Zürich
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.28 km2
Popullsia 18'020 banorë (Dhj. 2008)
Faqja Zyrtare *http://www.kloten.ch/de/

GjeografiaRedakto

HistoriaRedakto

EdukimiRedakto

ArtiRedakto

SimboletRedakto

Shih edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto