Kojë, (malazezisht: Коћи/Koći) është vendbanim në komunën e TuzitMal të Zi.

Kojë
Noimage.png
Popullsia
 • Total126

GjeografiRedakto

DemografiRedakto

Ky vendbanim është i banuar me 80,21 % me popullata Shqiptare.

Shiko edhe këtëRedakto

Për historinë e kësaj fshatit dhe fisin me te njetin emër, shiko dhe këte faqe:

Lidhje të jashtmeRedakto


  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.