Kojë, (malazezisht: Коћи/Koći) është vendbanim në komunën e TuzitMal të Zi.

Koja
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Mali i Zi
Komuna Tuz
Lartësia 907 metra (m.n.d.)
Demografia
Popullsia 126 banorë

GjeografiRedakto

DemografiRedakto

Ky vendbanim është i banuar me 80,21 % me popullata Shqiptare.

Shiko edhe këtëRedakto

Për historinë e kësaj fshatit dhe fisin me te njetin emër, shiko dhe këte faqe:

Lidhje të jashtmeRedakto