Njësia administrative Pajovë

(Përcjellë nga Komuna Pajovë)

Komuna Pajovë është një komunë në Rrethin e PeqinitShqipëri.[1]

Njësia administrative Pajovë
Popullsia
 • Gjithsej8.539
{{{postal_code_type}}}
0580
Faqja zyrtarekomuna-pajovë.com

Gjeografia

Redakto

Pajova shtrihet ne pjesen qendrore te Shqipërise. Fshatrat e Pajoves jane Bishqem, Cengelaj, Lazare, Hasjok, Haspiraj, Cacabeze, Galush dhe Paulesh.

Vendbanimet

Redakto


Referime

Redakto
  1. ^ "Shoqata e komunave". Arkivuar nga origjinali më 13 mars 2012. Marrë më 8 nëntor 2011. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Shiko edhe

Redakto