Disambig.svg Ky artikull merret me komunën, për vendbanimin shiko:Nikshiqi


Nikshiqi është njësi administrative e niveit lokal në Mal të Zi. Qendër e kësaj njësie është vendbanimi me të njëjtin emër.

Komuna e Nikshiqit
Komunë
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Mali i Zi
Qarku -
Kryetari i Bashkisë Nebojša Radojičić
Partia (DPS - SDP)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2,065 km2
Popullsia 75,282 banorë
Dendësia 36,45 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal -
Prefiksi +382
Faqja Zyrtare www.niksic.cg.yu/

Pak historiRedakto

EkonomiaRedakto

DemografiaRedakto

KulturaRedakto

PolitikaRedakto

Shiko edhe këtëRedakto


Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Komuna e Nikshiqit – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale