Disambig.svg Ky artikull merret me komunën, për qytetin shiko: Tivati


Komuma e Tivatit është njësi administrative e niveit lokal në Mal të Zi. Qendër e kësaj njësie është vendbanimi me të njëjtin emër.

Tivat
Komunë
Administrimi
Shteti Flamuri Mali i Zi
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 46 km2
Popullsia 14,031 banorë
Dendësia 310 banorë/km2

Shiko edhe këtëRedakto


Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Komuna e Tivatit – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale