Kungulli
Kungulli
Kungulli
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Cucurbitales
Familja: Cucurbitaceae
Grupi: Cucurbita
Cucurbita pepo

Kungulli (lat. Cucurbita pepo L.) bënë pjesë në familjen Cucurbitaceae. Ka disa variacione.Kungulli ka ngjyrë portokalli.

Shiko dhe këtëRedakto

Kungulli në projektin Commons të Wikipedias
Halloween-Simboli i Halloween është kungulli.

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Cucurbitaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


  Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.