Kvænangen është një komunëqarkun Troms, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 2108 km² dhe popullsi 1394 banorë[1].

Kvænangen
Zwischen Alta & Narvik Norwegen.jpg
Stema zyrtare e Kvænangen
Popullsia
 • Gjithsej1.394
Faqja zyrtarewww.kvaenangen.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto