La Galera

komunë në Spanjë

La Galera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Montsià, të provincës Tarragona, në Katalonia. La Galera ka 884 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 27.5 km2.

La Galera
Komunë
noform
Southern entrance of the village with the 14th century tower in the background
Flamuri_figura
Vendndodhja
La Galera is located in Spanjë
La Galera
La Galera

Koordinatat: 40°41′0″V 0°27′49″L / 40.68333°V 0.46361°L / 40.68333; 0.46361

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Montsià
Kryetari i Bashkisë María Blanca Durè Prades
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.5 km2
Lartësia 120 m (m.n.d.)
Popullsia 884 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Galerenc, galerenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43515
Koordinatat 40° 41′ 0″ Veri

0° 27′ 49″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto