La Garriga

komunë në Spanjë

La Garriga është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. La Garriga ka 15236 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18.8 km2.

La Garriga
La Garriga (Sant Esteve 2007) 021.jpg
Stema zyrtare e La Garriga
Popullsia
 • Total15.236

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto