La Riba është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Camp, të provincës Tarragona, në Katalonia. La Riba ka 705 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7.99 km2.

La Riba
La riba.jpg
Popullsia
 • Gjithsej705
Emri i banorëveRibetà
Faqja zyrtarewww.riba.altanet.org

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto