La Roca del Vallès

komunë në Spanjë

La Roca del Vallès është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. La Roca del Vallès ka 10303 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 36.9 km2.

La Roca del Vallès
Castle of La Roca
Castle of La Roca
Popullsia
 • Gjithsej10.303

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto