Lambruisse

komunë në departamentin Alpes-de-Haute-Provence, Francë


Lambruisse është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Lambruisse ka një popullsi prej 96 banorë dhe sipërfaqe 21.78 km², me një dendësi prej 4 banor/km².

Lambruisse
Komunë
noform
Pamje nga Lambruisse
Stema_figura
Vendndodhja
Lambruisse is located in Earth
Lambruisse
Lambruisse (Earth)
44°02′53″V 6°26′33″L / 44.048055555556°V 6.4425°L / 44.048055555556; 6.4425Koordinatat: 44°02′53″V 6°26′33″L / 44.048055555556°V 6.4425°L / 44.048055555556; 6.4425
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.78 km2
Popullsia 96 banorë
Dendësia 4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04170
INSEE 04099

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Lambruisse – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale