Lohja (finlandisht: Lohjan kaupunkisuedisht: Lojo stad), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Jugore, dhe është pjesë e rajonit Uusimaa.

Lohja
Lohjan kaupunkiLojo stad
Qytet
Rruga Laurinkatu në qedër të qytetit Lohja
Rruga Laurinkatu në qedër të qytetit Lohja
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Popullsia
 • Gjithsej47.590 [1]
Faqja zyrtarewww.lohja.fi

ReferimeRedakto

  1. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali më 11 korrik 2015. Marrë më 27 dhjetor 2015. {{cite web}}: |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!)
  2. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.

Lidhje të jashtmeRedakto