Lubanishti

fshat në Maqedoni

Lubanisht, (maqedonisht: Љубаништа/Ljubaništa) është fshat në komunën e Ohrit, Maqedoni.

Lubanisht
Љубаништа
Fshat
Поглед на Љубаништа.jpg
Popullsia
 • Gjithsej171


DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 171 banorë nga të cilët 169 ishin Maqedonas, 1 Turk dhe 1 tjetёr.[1]BurimetRedakto

  1. ^ [ http://www.stat.gov.mk/publikacii/knigaX.pdf Book 5 - Total population according to the Ethnic Affiliation, Mother Tongue and Religion, The State Statistical Office, Skopje, 2002, f. 151.]

Lidhje të jashtmeRedakto