Managua është kryeqyteti i Nikaraguas.

Managua
Qytet
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Nikaragua
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 1.800.000 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1819

EkonomiaRedakto

DemografiaRedakto

KulturaRedakto