Mejorada del Campo

komunë në Spanjë

Mejorada del Campo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës , në Madrid. Mejorada del Campo ka 22763 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 17.21 km2.

Mejorada del Campo
Cathedral of Justo Gallego Martínez. Mejorada del Campo (Madrid, Spain). 2005
Cathedral of Justo Gallego Martínez. Mejorada del Campo (Madrid, Spain). 2005
Mejorada del Campo (Madrid) mapa.svg
Popullsia
 • Gjithsej22.763

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto