Middelburg është një bashki në provincën ZelandaHolandë me sipërfaqe 53.05 km² dhe popullsi 48076 banorë[1]. Middelburg është kryeqendra e bashkisë.

Middelburg
20040103 Middelburg Stadhuis.jpg
Flamuri i Middelburg
Stema zyrtare e Middelburg
Popullsia
 • Gjithsej48.076
Faqja zyrtarewww.middelburg.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Zelanda