Murfreesboro, Tennessee është një qytet në qarkun Rutherford[2]shtetit federal Tennessee, SHBA. Në Murfreesboro, Tennessee jetojnë 108,755 banorë (2010)[3][4]. Qyteti ka një sipërfaqe prej 101.5 km2 (39.2 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 186 m (619 ft).

Murfreesboro, Tennessee
Qytet
Kolazh me pamje nga Murfreesboro, Tennessee
Kolazh me pamje nga Murfreesboro, Tennessee
Mottoes: 
Duke krijuar kualitete të mira për jetën
Location of Murfreesboro, Tennessee
Population
 • Total108.755
WebsiteCity of Murfreesboro

QeveriaRedakto

Këshilli i Qytetit ka gjashtë anëtarë. Anëtarët kanë përgjegjësi për departamente të ndryshme të qytetit.

ReferimetRedakto

  1. ^ Broden, Scott (30 prill 2014). "Mayor McFarland to take oath of office Thursday". The Daily News Journal. Arkivuar nga origjinali më 8 maj 2014. Marrë më maj 2, 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Find a County". National Association of Counties. Marrë më qershor 7, 2011. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ "American FactFinder". United States Census Bureau. Marrë më 2014-11-06. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  4. ^ "Population of Urban Clusters and Urbanized Areas, by State" (PDF). EPA.gov. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Murfreesboro, Tennessee – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale