Musashi Suzuki

futbollist japonez

Musashi Suzuki (鈴木 武蔵 Suzuki Musashi?, lindur më 11 Shkurt 1994) është një futbollist japonez.

Musashi Suzuki
Të dhënat personale
Emri i plotëMusashi Suzuki
Data e lindjes (1994-02-11) 11 Shkurt, 1994 (26 vjeç)
Vendi i lindjesMontego Bay, Xhamajka
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualHokkaido Consadole Sapporo
Numri9
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2012–2017Albirex Niigata97(7)
2015Mito HollyHock5(3)
2017Matsumoto Yamaga FC9(0)
2018V-Varen Nagasaki29(11)
2019–Hokkaido Consadole Sapporo33(13)
Ekipi kombëtar
2019–Japonia7(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 7 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.[1]

StatistikatRedakto

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2019 7 1
Gjithsej 7 1

ReferimetRedakto