Namdalseid është një komunëqarkun Nord-Trøndelag, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 770 km² dhe popullsi 1779 banorë[1].

Namdalseid
Namdalseid.jpg
Stema zyrtare e Namdalseid
Popullsia
 • Gjithsej1.779
Faqja zyrtarewww.namdalseid.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto