Njësia administrative Bogovë

Njësia administrative Bogovë
Njësia administrative Bogovë is located in Shqipëria
Njësia administrative Bogovë
Njësia administrative Bogovë
Njësia administrative Bogovë (Shqipëria)
40°36′V 20°12′L / 40.6°V 20.2°L / 40.6; 20.2Koordinatat: 40°36′V 20°12′L / 40.6°V 20.2°L / 40.6; 20.2
Administrimi
Shteti Shqipëria
Qarku Qarku i Beratit
Rrethi Rrethi i Skraparit
Të dhënat bazë
Zona kohore
Zakonisht ZKEQ (UTC+1)
Në verë OVEQ (UTC+2)


Njësia administrative Bogovë është një komunë në Rrethin e SkraparitShqipëri.[1] Njihet për Ujëvarën e Bogovës që buron nga Mali i Tomorrit dhe tërheq me mijëra vizitorë në vit.

GjeografiaRedakto

HistoriaRedakto

DemografiaRedakto

EkonomiaRedakto

PolitikaRedakto

KulturaRedakto

VendbanimetRedakto

BurimetRedakto

Shih dhe këtëRedakto

Arrat në Novaj