Ogassa

komunë në Spanjë


Ogassa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ripollès, të provincës Girona, në Katalonia. Ogassa ka 251 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 45.2 km2.

Ogassa
Komunë
Vendndodhja
Ogassa is located in Spanjë
Ogassa
Ogassa

Koordinatat: 42°16′V 2°14′L / 42.267°V 2.233°L / 42.267; 2.233

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Ripollès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 45.2 km2
Popullsia 251 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Ogassa – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale