Oirschot është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 102.85 km² dhe popullsi 17749 banorë[2]. Oirschot është kryeqendra e komunës.

Oirschot
Flamuri i Oirschot
Stema zyrtare e Oirschot
Popullsia
 • Total17.749
Faqja zyrtarewww.oirschot.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.
  2. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto