Orpí

komunë në Spanjë


Orpí është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Anoia, të provincës Barcelona, në Katalonia.

Orpí
Komunë
Vendndodhja
Orpí is located in Spanjë
Orpí
Orpí

Koordinatat: 41°31′51″V 1°36′29″L / 41.53083°V 1.60806°L / 41.53083; 1.60806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Anoia
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 31′ 51″ Veri

1° 36′ 29″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Orpí – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale