Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin 129.240.157.98. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Ne rreshtin e pare mund te hiqet fare "eshte nje shtet qe" sepse kuptohet nga Republika e Maqedonise se eshte nje shtet per te cilin po flasim. por nuk prish ndonje pune. formulime te tilla jane gjithmone te diskkutueshme.


BVP duhet nderruar. Termat korrekte jane "Prodhimi i Pergjithshem Bruto", ose "Prodhimi Kombetar Bruto". megjithate do ta kontrolloj tek Instituti i statistikave ne Shqiperi.


une mendoj (si ai qe shkruan anglisht ne diskutim) se termi tek demografia duhet te behet maqedone. Aty flitet per kombesine dhe jo shtetesine. Ata kane kombesi maqedone dhe shtetesi maqedone. Shqiptaret ne Maqedoni kane kombesi shqiptare dhe shtetesi maqedone.

Nuk ka komb "sllav". Sllave eshte emri i perbashket i disa bashkesive etnike, dhe perdoret ne te njejtin kuptim si p.sh. fiset gjermanike. por edhe franket (Franca) ishin po ashtu nje fis gjermanik.

ata e kanë marrë emrin maqedon prej teritorit gjeografik e jo pör shkak të nacionalitetit të tyre dhe me këtë mënyrë mundohen ta marrin edhe historinë e maqedonisë së lashtë. ne do ta lëmë sllav përderisa nuk ka një term tjetër më të përshtatshëm. unë jam gati vetëm ta ndërrojmë këtë dhe vetëm në "sllavo-maqedonë" që të kuptohet se shteti i maqedonisë nuk u takon vetëm sllavëve por edhe popujve të tjerë që jetojnë aty. tung --bet_0 2006 Prill 21 17:20 (UTC)


Po mire! lere me aq! mjaft per sot! po pate kohe hidhi nje sy Daniele Farlati. Artikulli Illyricum Sacrum eshte me shume si reklame!!!!!!!