Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin 79.94.201.123. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Plakat jane nga 12.deri ne 15 prill.Cdo vit ne kohen e njejte.atehere sipas kalendarit te vjeter kryhet muaji mars dhe fillon pranvera.mirepo plaka del ne stane ne mal per me i kullote dhente-delet dy dite me heret.andaj dimri e ndeshkone.dhe legjenda thote...prille o vella me jep dy dite hua diten e trete e kame vete ta beje plaken ashtu si dua une vete. kjo eshte legjenda per motin ne mes te prillit ose sipas kalendarit te vjete ne fillim te muajit prill....